Niazgah نیازگاه
سرپرست سازمان مركزی تعاون روستایی اعلام كرد؛

ضرورت استفاده بهینه و علمی از ظرفیت خبرگان کشاورزی

ضرورت استفاده بهینه و علمی از ظرفیت خبرگان کشاورزی

به گزارش نیازگاه، سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اظهار داشت: باید از ظرفیت خبرگان کشاورزی به صورت بهینه و علمی در حوزه آموزش و حل چالش های بخش کشاورزی استفاده گردد.


به گزارش نیازگاه به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «محمدعلی نیکبخت» در نشست مشترک با اعضای هیات مدیره مجمع ملی خبرگان کشاورزی اضافه کرد: خبرگان کشاورزی، عصاره نخبگان کشاورزی محسوب می شوند و حوزه اقدامات و نقش آفرینی آنان دارای پایداری و ماندگاری در توسعه اقتصادی کشور است.
سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با تکیه بر ظرفیت قابل توجه خبرگان کشاورزی در حوزه آموزش کشاورزی خاطرنشان کرد: ریشه مشکلات تولید در بخش کشاورزی، حضور ضعیف تشکل ها در حوزه تصمیم سازی ها در سطح وزارت جهاد کشاورزی است. با عنایت به کمبود منابع، درصد بالای ضایعات محصولات و غیره، باید از ظرفیت های خبرگان کشاورزی به صورت بهینه و علمی استفاده گردد چونکه چالش های بخش کشاورزی با بهره مندی از دانش روز و فنون بومی عرضه و تجربه شده توسط نخبگان و نمونه های بخش کشاورزی، قابل حل است.
نیکبخت عنوان کرد: ایجاد و تقویت همگرایی تشکل ها با مجموعه وزارت جهاد کشاورزی سبب قدرت افزایی وزارت خانه و عزت افزایی تشکل ها خواهد شد. وزارت جهاد کشاورزی بعنوان ناظر و هدایتگر تشکل ها و سازمان مرکزی تعاون روستایی بعنوان رابط و تسهیلگر حمایتی تشکل ها باید به شکل جدی به سمتی حرکت کنند که امور و تصدی گری ها به تشکل ها بعنوان حلقه های تولید واگذار شود و حرکت بر اساس سیاست های وزارت خانه منطبق با وظایف اساسنامه و قانونی تشکل ها بخصوص شبکه خبرگان کشاورزی باشد و تا وقتی که این اتفاق به صورت عینی به منصه ظهور نرسد، مشکلات پا برجا می ماند.
سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ضمن تاکید بر تعاملات مجمع ملی خبرگان کشاورزی در مراکز تصمیم ساز و قانون گذار، در مورد تسهیل در پشتیبانی ها، فراهم آوری و بسترسازی تعاملی جهت اثرگذاری هرچه بیشتر فعالیتهای این شبکه از جانب سازمان مرکزی تعاون روستایی، معاونت توسعه تشکل ها و دفتر ساماندهی صنوف و تشکل ها اعلام آمادگی کرد.

1401/06/01
23:50:35
5.0 / 5
198
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , تولید , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی