Niazgah نیازگاه
رییس سازمان نظام ساختمان اعلام كرد؛

جهش ساخت مسکن در سال ۱۴۰۱

جهش ساخت مسکن در سال ۱۴۰۱

به گزارش نیازگاه، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از افزایش چشم گیر صدور جواز ساخت مسکن در استان تهران طی 5 ماه اخیر آگاهی داد و اظهار داشت: به سبب سیاست دولت قبل، پروانه ساخت مسکن از حدود 40 میلیون مترمربع در سال 92 به 13 میلیون مترمربع در سال 99 کم شده بود.


«رامین کرمی» روز یکشنبه در نشست خبری که در محل ساختمان نظام مهندسی استان تهران برگزار شد، در پاسخ به ایرنا درباب وضعیت ساخت و سازها، اظهار نمود: در چند سال اخیر روند ساخت و ساز مسکن در کشور کاهش شایان توجهی داشت که ناشی از سیاست دولت گذشته بود، اما در پنج ماه اخیر افزایش و جهش ساخت و ساز را شاهده بودیم تا جایی که حالا در سطح استان تهران از دماوند و فیروزکوه تا شهریار، قرچک، ورامین و واوان جواز ساخت در حجم زیادی صادر گردیده است.
وی اضافه کرد: در آخر دولت احمدی نژاد برای حدود ۴۰ میلیون مترمربع پروانه ساخت صادر شد که این رقم در سال ۹۹ به ۱۴ میلیون مترمربع کاهش یافت؛ این در صورتیکه تعداد مهندسان در همین بازه زمانی دو برابر شده بود.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اعلان اینکه سازمان نظام مهندسی با هدف رفع دغدغه اجرائی نهضت ملی مسکن، روز گذشته جلسه ای را با اداره کل راه و شهرسازی استان تهران برگزار کرد، اظهار داشت: اجرای نهضت ملی مسکن در استان تهران پیشرفت خوبی دارد. در شهرستان اسلامشهر و شهریار برخی پروژه ها به بخش گازرسانی رسیده اند. پروژه ۲ هزار واحدی نهضت ملی مسکن در اسلامشهر نیز در مرحله سفت کاری قرار دارد.
کرمی اعلام نمود: هم راستا با تکلیف قانونی در طرح نهضت ملی مسکن کاملاً همراه دستگاه های اجرائی و دولت هستیم. تسهیل در خدمات گازرسانی به طرح های نهضت ملی در استان تهران را در دستور کار داریم.
وی به سیاست دولت در اجرای نهضت ملی اشاره نمود و افزود: حالا بخش جذب سرمایه، هم داخلی و هم خارجی در نهضت ملی مسکن مهم ترین مشکل ما است. نیاز به انتقال تجارب ساخت از کشورهای صاحب تکنولوژی داریم، البته با سیاست دولت می توانیم سرمایه جذب نماییم و بجای ورود شرکت های خارجی، خط تولید تکنولوژی مصالح به ایران بیاید.
وی همین طور آگاهی داد که تخفیفات ۵۰ درصدی خدمات مهندسی در تمامی پروژه های نهضت ملی مسکن ادامه دارد.
«مرتضی جهان تیغ» معاون خدمات مهندسی سازمان نظام مهندسی نیز در این نشست اظهار داشت: متولی صدور پروانه ساختمانی شهرداری است، اما به عنوان مرجع ناظر بر پروژه ها برای معرفی مهندس ناظر که برمبنای آمار موجود در بخش «ساخت مسکن شهری» است، در سال ۱۴۰۰ برای حدود ۶ هزار ساختمان ناظر معرفی گردید که از نظر متراژ معادل ۸ میلیون مترمربع در ۲۲ منطقه تهران جواز ساخت صادر گردیده است.
وی توضیح داد: در سال ۱۴۰۱ تا امروز نیز برای حدود ۲ هزار ساختمان که حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع است در ۲۲ منطقه تهران جواز ساخت صادر گردیده است.
ادامه دارد...

1401/05/30
12:15:09
5.0 / 5
272
تگهای خبر: افزایش , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان نیازگاه
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی