Niazgah نیازگاه
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی:

نیروی انسانی آماده کار در واحدهای تولیدی کم است

نیروی انسانی آماده کار در واحدهای تولیدی کم است

نیازگاه: مشهد ـ رییس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اظهار داشت: با آنکه بیکاری در جامعه وجود دارد و در کارخانه ها نیز شرایط شغلی مهیا است اما نیروی انسانی آماده کار در واحدهای تولیدی کم است.به گزارش نیازگاه به نقل از مهر، حسن حسینی شامگاه دوشنبه در آستانه روز ملی صنعت و معدن در نشست خبری اظهار نمود: یکی از اشکالات اصلی واحدهای تولیدی نبود نیروی کار است.
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بیان کرد: سال قبل خانه صنعت بوسیله ارتباط با واحدهای صنعتی و رفع اشکال اشتغال آنها، ۲۵۰ نفر را در این واحدها بصورت دائم جذب کرد.
وی اضافه کرد: از آنجائیکه صدور جوازهای تأسیس صنعتی به خانه صمت استانها تفویض اختیار شده است، در این جهت پارینه خانه صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی یکهزار و ۲۱۵ جواز تأسیس در استان برای متقاضیان صادر و زمینه اشتغال یکهزار و ۹۸۰ نفر را فراهم نمود.
حسینی اضافه کرد: یکی از وظایف خانه صمت بروزرسانی انجمن های صنایع همگن است که در این جهت ۱۸ مجمع برای صنایع همگن زیرپوشش خانه صنعت معدن و تجارت استان اجرا شد.
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ضمن ا اشاره به تحولات و اتفاقات جدید در زمینه سیاسی کشور بیان کرد: اخیراً شاهد رفت و آمدهای مقامات کشورهای همسایه و همین طور نماینده اتحادیه اروپا به کشورمان هستیم که بارقه امیدی را برای گشایش های اقتصادی به وجود آورده است اما تأثیر مستقیمی هم بر فضای اقتصادی کشور دارد.
وی در ادامه اضافه کرد: امروزه اقتصاد همراه با پیچ خبرها می چرخد و رویدادهای سیاسی شرایط اقتصادی کشور را تحت تأثیر قرار می دهد در حقیقت اقتصاد کشور کاملاً سیاسی شده و علمی نیست.
حسینی اظهار داشت: متأسفانه هنوز زیرساختهای بخش تولید در کشور مشکل جدی دارد و با شعار حل نمی گردد.
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بیان کرد: تغییرات در نظارت بر تولید و توزیع کالاهای کشاورزی از وزارت صمت به وزارت جهاد کشاورزی مشکلاتی را برای بخش صنعت بوجود آورده که باید مورد بررسی بیشتری قرار گیرد.
وی در آخر اظهار نمود: به سبب محدودیت های کرونائی طی دو سال قبل روز گرامیداشت صنعت و معدن در مشهد برگزار نشد اما امسال هفته آخر تیرماه این مراسم در نمایشگاه بین المللی مشهد انجام می شود.

1401/04/07
23:40:07
5.0 / 5
193
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی