Niazgah نیازگاه
وزیر اقتصاد خبر داد؛

پرداخت 3000 میلیارد وام به بازنشستگان کشوری

پرداخت 3000 میلیارد وام به بازنشستگان کشوری

وزیر امور اقتصادی و دارایی از توافق این وزارت خانه با بانک صادرات برای پرداخت ۳ هزار میلیارد تومان مجموع وام قرض الحسنه و وام مرابحه به بازنشستگان صندوق کشوری اطلاع داد.به گزارش نیازگاه به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، سید احسان خاندوزی که در حاشیه جلسه هم اندیشی مدیران ستاد و صف بانک صادرات در جمع خبرنگاران سخن می گفت، طی سخنانی تاکید کرد: یکی از سیاست های جدی دولت در حوزه بانکی این است که بتوان دسترسی مردم عادی به تسهیلات خرد را از راه اعتبارسنجی و بدون احتیاج به معرفی ضامن و گذاشتن وثیقه، در شبکه بانکی افزایش داد.
وی عنوان کرد: اقدامات خوبی از سوی شبکه بانکی کشور در این ارتباط شروع شده که البته به هیچ وجه مطلوب و ایده آل نیست و همچنان اقدامات نظارتی در زمینه پیشبرد بهتر و دسترسی سریع تر و ایجاد رضایتمندی گسترده تر مردم ادامه دارد.
خاندوزی در پاسخ به سؤالی در مورد تخلف های مدیران برخی شعب از دستورات صادره در خصوص تسهیل دسترسی مردم به وام های خرد بدون طلب ضامن، عنوان کرد: خود دوستان شبکه بانکی، یعنی اعضای هیئت مدیره بانکها ابلاغیه ای را در این ارتباط صادر کردند و برخوردهایی صورت گرفته است و همچنان هم اگر تخلفی در این حوزه وجود داشته باشد، از سوی خود مدیران عامل بانکها این جدیت وجود دارد که بدون بخشایش و چشم پوشی به فعالیتهای نظارتی خود ادامه دهند.
وزیر اقتصاد افزود: در جلسه امروز با اعضای هیئت مدیره، هیئت عامل و مدیران استانی بانک صادرات، نکاتی در ارتباط با برنامه ۱۴۰۱ این بانک در جهت اولویت های دولت مطرح و در مورد جهت گیری هایی که لازم است در اصلاح تدابیر اقتصادی، شاخصهای عملکردی بانک و برنامه های مدیریتی پیگیری شود، گفتگوی خوب و سازنده ای صورت گرفت.
خاندوزی اعلام نمود: هیئت مدیره بانک صادرات موافقت کردند با عنایت به نیاز بازنشستگان کشور و بخصوص بازنشستگان صندوق کشوری که خدمت گیرندگان بزرگ بانک صادرات هم محسوب می شوند، مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت وام قرض الحسنه به آنها بدون دریافت هیچ گونه ضامنی اختصاص دهد.
وی اضافه کرد: همینطور مبلغ ۲ هزار ۳۰۰ میلیارد تومن وام "مرابحه" ۶ درصد هم برای بازنشستگان صندوق کشوری از سوی این بانک تخصیص پیدا خواهد نمود که آن هم بدون دریافت هیچ ضامنی خواهد بود و جزئیات و ترتیبات آنرا خود مدیران بانک اطلاع رسانی خواهند کرد.


منبع:

1401/04/07
10:09:04
5.0 / 5
196
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , بانك , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی