Niazgah نیازگاه
وزیر صمت:

ذخایر کالایی مناسبی داریم

ذخایر کالایی مناسبی داریم

به گزارش نیازگاه وزیر صمت اظهار داشت: از نظر تأمین مواد اولیه و محصولات نهایی هیچ گونه نگرانی نداریم و به اندازه کافی ذخایر کالایی وجود دارد، اما مهم این است که در ایام اجرای طرح التهاب و نگرانی در بازار رخ ندهد.به گزارش نیازگاه به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سید رضا فاطمی امین در حاشیه جلسه مشترک وزرای صمت، جهاد کشاورزی و دادگستری، در مورد اصلاح روند تخصیص یارانه ها با بیان این که ذخایر کالایی مناسبی در کشور داریم، اظهار داشت: مردم در ایام نخست اجرای طرح بزرگ جراحی اقتصادی و اصلاح نظام پرداخت یارانه ها از خریدهای هیجانی که سبب التهاب در بازار می شود، بپرهیزند.
وزیر صمت این جراحی بزرگ اقتصادی و اصلاح پرداخت یارانه ها را به نفع مردم دانست و بیان نمود: یارانه ها به جای اینکه به ابتدای زنجیره (واردکنندگان) داده شود به انتهای زنجیره و مردم داده می شود که این مورد در کارآمدی و بهینه سازی تولید مؤثر خواهد بود.
وی ضمن اشاره به انجام مطالعات و جلسات تخصصی در اجرای طرح، خاطرنشان کرد: از نظر تأمین مواد اولیه و محصولات نهایی هیچ گونه نگرانی نداریم و به اندازه کافی ذخایر کالایی (شامل لبنیات و کالاهایی مانند مرغ و تخم مرغ و روغن) وجود دارد، اما مهم این است که در ایام اجرای طرح، التهاب و نگرانی در بازار رخ ندهد.
آرامش مردم و همراهی شبکه توزیع کالا مهم است
وزیر صمت، آرامش مصرف کنندگان و مردم را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: نظام توزیع (شرکت های پخش، بنکداران و فروشگاه ها و غیره) هم در این طرح ما را کمک کنند تا مشکلی پیش نیاید.
فاطمی امین ضمن اشاره به همکاریهای بین بخشی در سطح دولت در اجرای طرح، تصریح کرد: با همراهی مردم و کاهش خریدهای هیجانی، التهابات روزهای نخست اجرای طرح هم مدیریت و کنترل خواهد شد.
رفع مشکل کمبود ماکارونی
وی به رفع مشکل کمبود ماکارونی در تهران و خیلی از شهرها بعنوان نمونه ای از مدیریت این روزها اشاره نمود و افزود: همان گونه که گفته شد در تأمین مواد اولیه و تولید مشکلی نداریم، امکان دارد کالارسانی و توزیع گرفتار اشکال شود که آن هم با همراهی مردم حل می شود.


منبع:

1401/02/21
20:21:43
5.0 / 5
232
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی