Niazgah نیازگاه
حاجی بابایی:

250 هزار میلیارد تومان برای پیشگیری از افزایش قیمت ها اختصاص یافت

250 هزار میلیارد تومان برای پیشگیری از افزایش قیمت ها اختصاص یافت

به گزارش نیازگاه ایرنا- نماینده مردم همدان و فامنین و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ۲۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار از جانب مجلس برای جلوگیری از گرانی و افزایش قیمت ها مصوب و در اختیار دولت قرار گرفته است.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، «حمیدرضا حاجی بابایی» روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اضافه کرد: همینطور سه هزار میلیارد تومان اعتبار برای پشتیبانی از تولید و یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی با کارمزد چهار درصد جهت راه اندازی مشاغل خرد در نظر گرفته شده که به صورت عادلانه بین استان ها توزیع خواهد شد.
وی عنوان کرد: درهمین ارتباط و به منظور ایجاد سرپناه برای افراد فاقد مسکن ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار با هدف توسعه امکانات و خدمات زیر ساختی همچون مدرسه، مسجد، آب و برق اختصاص یافته که سهم استان همدان از این محل ۹۶۷ میلیارد تومان است.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این میزان اعتبار پیشبینی شده برای تولید و ساخت مسکن علاوه بر بودجه هایی است که در سطح ملی و کلان برای استان ها در نظر گرفته می شود.
حاجی بابایی اظهار داشت: درآمد دولت از محل مالیات پیشبینی شده برای واردات خودرو به ۲۹ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده که از این محل ۱۳ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان، بیشتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت حقوق به سربازان وظیفه و بیشتر از پنج هزار میلیارد تومان هم برای پرداخت حقوق پرستاران درنظر گرفته شده است.
وی از اختصاص ۳۰ هزار میلیارد تومان برای رونق بخشی به صندوق کشاورزان اطلاع داد و اضافه کرد: ۶ میلیون نفر در کشور فاقد هر گونه بیمه هستند که سال جاری این افراد به صورت مجانی بیمه خواهند شد.
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی افزود: همینطور ۱۷ هزار میلیارد تومان اعتبار برای زودن محرومیت از چهره مناطق محروم، ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای توجه به مناطق حاشیه ای، سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای آبرسانی به روستاها و هشت هزار میلیارد تومان هم برای مدرسه سازی اختصاص یافته است.
حاجی بابایی با اشاره به اینکه برای همدان باید کارهای بزرگ با چشم انداز ۵۰ ساله صورت گیرد، عنوان کرد: ۵۰ درصد شبکه های فاضلاب معابر همدان نیازمند تعویض و بخش قابل توجهی از شبکه آب پوسیده و فرسوده است که باید با تصحیح آمارهای عرضه شده، این شرایط بهبود داده شود.
به گفته وی، بودجه بر مبنای جمعیت و نرخ اشتغال تقسیم می شود که نادرست بودن آمارها سبب شده بودجه استان همدان هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان باشد در صورتی که بودجه استان مجاور سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نرخ تک رقمی بیکاری استان همدان درست نیست بلکه بر مبنای تعریف دقیق، نرخ بیکاری این استان بین ۱۸ تا ۲۳ درصد و مشارکت اقتصادی ۴۰ درصد است.منبع:

1401/02/07
17:40:38
5.0 / 5
339
تگهای خبر: اشتغال , افزایش , اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان نیازگاه
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی